TRWAJĄ PRACE NAD BUDOWĄ NOWEJ STRONY!
UWAGA!
Obecnie trwają prace nad budową nowej strony!

Informacje o działalności Klubu można znaleźć ma profilu Facebook - Klub Sezam BSM

Kontakt:

tel. 32 282 25 10 / mail: sezam@bsm.bytom.pl

Koncert jazzowy “Jazz Bar Trio”
5 kwietnia 2013r. Koncert zespołu Jazz Bar Trio : Hanka Rożeń z dwoma zawodowymi muzykami, gitarzystami: Jackiem Konopką i Grzegorzem
Cudowne chwile spędzone wspólnie z zespołem, cudownym śpiewem Hanki Rożeń oraz znanym cudownym  saksofonistom Jerzym Główczewskim.

Hanka Nowicka-Rożeń to rodowita bytomianka. Z wykszałcenia jest dekoratorem i projektantem mody. Przez 10 lat pracowała dla Śląskiego Teatru Tańca, przygotowując w tym czasie około 30 spektakli. W 2001 roku przeżyła wspaniałą przygodę – udział w reality show zatytułowanym “Agent”. Program realizowany był w Hiszpanii, grupa uczestników musiała wykonywać różne zadania z zakresu “szkoły przeżycia”. Wśród uczestników znajdował się tytułowy “Agent”, który miał za zadanie sabotaż – utrudniał grupie wykonywanie kolejnych zadań. W każdym odcinku odpadał uczestnik, który najmniej precyzyjnie typował potencjalnego “Agenta”. Hanka prawie wygrała – została w finałowej dwójce i niestety w ostatnim momencie odpadła z programu, jako ostatnia. Swój sukces w programie Hanka zawdzięczała swojej doskonałej kondycji, od lat uprawiała sporty ekstremalne – skok na bungee, lot na paralotni czy nurkowanie.

Hanka

Muzyka powróciła w jej życiu niespodziewanie, tuż po udziale w “Agencie” przygotowała pokaz mody i zaśpiewała z młodym zespołem jazzowym.

- Oprócz zainteresowań plastycznych, zawsze obecna była w moim życiu muzyka. Pochodzę zresztą z rodziny muzyczno-plastycznej opowiada Hanka Nowicka-Rożeń.

Muzykom tak spodobało się brzmienie jej głosu, że zaprosili ją do stałej współpracy. W ten sposób przez 5 lat była wokalistką zespołu “Grawitacja”.


Serwujemy ludziom ciepły, delikatny jazz, jak w dobrym barze, stąd nasza nazwa – mówi Hanka.

Jazz Bar Trio

Muzyczne wzory i fascynacje Hanki to Elżbieta Adamiak, Hanna Banaszak czy Urszula Dudziak. Hanka Nowicka-Rożeń podkreśla, że cały czas stara się doskonalić swoje umiejętności, wciąż pobiera lekcje śpiewu i bierze udział w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych. 

Jerzy Główczewski

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie wykładowca klasy saksofonu na Instytucie Jazzu tejże uczelni. Laureat I-szej nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Członek zespołu EXTRA BALL Jarosława Śmietany – wiele tras koncertowych i nagranie płyty pn. ”Exta Ball”. Wieloletni członek big bandu Akademii Muzycznej w Katowicach,z którym wystąpił na wielu międzynarodowych festiwalach jazzowych, takich jak: The Berkeley Jazz Festival (California), Reno(Nevada), Jazz Ost-East (Norymberga), Jazz Jamboree (Warszawa ). Od lat członek zespołu ALEX BAND Aleksandra Maliszewskiego, z którym dokonał wielu nagrań płytowych i telewizyjnych, akompaniując popularnym wykonawcom na festiwalach w Sopocie (Jose Feliciano, Shirley Bassey), Opolu czy Witebsku.

Liczne koncerty zagraniczne (Norwegia, USA, Niemcy, Szwajcaria, Grecja, Kuwejt, Anglia), z gwiazdami jazzu i muzyki rozrywkowej. Członek poznańskiej super grupy ERGO BAND z Grażyną Łobaszewską. Od wielu lat uczestnik nagrań muzyki filmowej Zbigniewa Preisnera. Płyty „Preisner’s Music” i „Requiem For My Friend” ukazały się na całym świecie.W 1999 roku wykonanie „Requiem…..”w „Royal Festival Hall” w Londynie z orkiestrą BBC Concert Orchestra, oraz przyznanie potrójnej platynowej płyty za rekordową sprzedaż „Requiem For My Friend”przez firmę nagraniową Warner Music. Od 10-ciu lat członek grupy „The Globetrotters” Bernarda Maseli.W dorobku cztery nagrane płyty: „The Globetrotters”,”Fairy Tales From The Trees”,”Both Sides” i „Stop Don’t Talk”.

Prawie czterysta zagranych koncertów w kraju i za granicą (Kuwejt, Węgry, Słowacja).

Galeria zdjęć
POLECAMY