TRWAJĄ PRACE NAD BUDOWĄ NOWEJ STRONY!
UWAGA!
Obecnie trwają prace nad budową nowej strony!

Informacje o działalności Klubu można znaleźć ma profilu Facebook - Klub Sezam BSM

Kontakt:

tel. 32 282 25 10 / mail: sezam@bsm.bytom.pl

Prelekcja w Klubie Seniora
17 lutego odbyła się prelekcja w Klubie Seniora. Prelegent: dr Agata Strychowska, Certyfikowana Muzykoterapeutka Dogłębno-Komórkowa
Słuchacze dowiedzieli się o wpływie dźwięków na psychikę człowieka, o dobroczynnym  wpływie muzyki  na samopoczucie i zdrowie ludzi.

 

Efekty muzykoterapii dogłębno komórkowej

Aktualne pozytywne efekty zastosowania kamertonów zostały potwierdzone przez liczne metody zawarte w kinezjologicznym teście opartym na działaniu mięśniowo ogólnym. Udowodniono siłę przepływu i szczytowego wypełnienia organów dzięki przepływowi energii przez meridiany (energetyczne obiegi) i centra energetyczne, które są bezpośrednio związane z narządami i układami w ciele człowieka jako główne energetyczne centralne punkty ciała fizycznego.

Kamertony równoważą energię, oczyszczają z toksyn i blokad, w razie potrzeby doenergetyzowują bądź wyrównują nadwyżkę energetyczną. Wzory dźwięku i muzyki równoważą swym działaniem energię całego systemu, stwarzając go bardziej wydajnym. Ból, troska, przykrość, żal, stres czy depresja zaczynają znikać, a w to miejsce pojawia się spokój. Ciało działając indywidualnie dla każdego staje się bardziej wibrujące, drgające jak instrument i właściwie zharmonizowane energetycznie. Umysł staje się czysty, wzrasta kreatywność jako wynik w szerokiej perspektywie i poprawia się zdolność do podejmowania ważnych decyzji życiowych. Emocje zostają ustabilizowane, a nadpobudliwość emocjonalna wyciszona. W Duszy pojawia się spokój, uczucie szczęścia, wzrasta dobre samopoczucie, akceptacja siebie i warunków zewnętrznych.

W trakcie sesji muzykoterapii dogłębnej-komórkowej – terapii kamertonami lub tuż po niej, każda osoba może doświadczyć kilku, a nawet kilkunastu z wymienionych odczuć:

Równowaga wewnętrzna, ulga w bólu, relaks, uwolnienie od stresów, wyciszenie, uspokojenie,  gęboki spokój, opanowanie,harmonię,  poczucie bezpieczeństwa, szczęście, żywotność i wigor, lekkość, uczucie odświeżenia, rozwój intuicji i wyobraźni, podwyższenie zdolności uczenia się.

Dr Barbara Romanowska Twórca Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej źródło www.akademiadzwieku.com


Galeria zdjęć
POLECAMY