TRWAJĄ PRACE NAD BUDOWĄ NOWEJ STRONY!
UWAGA!
Obecnie trwają prace nad budową nowej strony!

Informacje o działalności Klubu można znaleźć ma profilu Facebook - Klub Sezam BSM

Kontakt:

tel. 32 282 25 10 / mail: sezam@bsm.bytom.pl

Wycieczka do Wrocławia

Wrocław jest czwarty w Europie pod względem ilości mostów (i kładek), plasuje się zaraz za Amsterdamem, Wenecją i Petersburgiem.

Wrocław to miasto o wielu twarzach. Mamy tu wiele możliwości rozrywki oraz zadbania o swoją formą fizyczną. Wrocław, choć nie był nigdy organizatorem Igrzysk Olimpijskich, posiada Stadion Olimpijski. Obecnie centrum sportowym staje się Stadion na Maślnicach, przygotowywany na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej - Euro 2012. We Wrocławiu znajduje się największy w Polsce aquapark – Wrocławski Park Wodny oraz Kąpielisko Morskie Oko i kąpielisko Glinianki. Miasto posiada także tor wyścigów konnych (jeden z trzech tego typu w Polsce), który mieści się na Partynicach (na jego terenie w 1983 roku Jan Paweł II odprawił mszę). Rozrywki dostarczy też wrocławskie ZOO.

Wrocław posiada aż pięć multipleksów oraz wiele mniejszych, zdecydowanie ambitniejszych kin "offowych", np. Kino Warszawa lub Kino Lwów. Do niedawna w budynku dworca kolejowego Wrocław Główny funkcjonowało jedyne w Europie kino dworcowe.

Co roku miasto gości wiele festiwali, wśród nich festiwal muzyki chóralnej Wratislavia Cantans, czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Na festiwalu gitarowym Thanks Jimi Festival 2006 został ustanowiony rekord Guinnessa w liczbie gitarzystów wykonujących jednocześnie utwór Jimiego Hendixa pt. "Hey Joe". Podczas kolejnych edycji festiwalu, w latach 2007 oraz 2008, rekord był sukcesywnie poprawiany. W 2009 roku na wrocławskim Rynku zebrało się aż 6346 gitarzystów.

Miasto posiada najwięcej w Polsce punktów widokowych zlokalizowanych w zabytkach, są to: wieża północna Katedry św. Jana Chrzciciela, wieża Bazyliki św. Elżbiety, Wieża matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego, Mostek Czarownic między wieżami Katedry polsko-katolickiej św. Marii Magdaleny.

Do atrakcji kulturalnych należy też zaliczyć Panoramę Racławicką - rotundę, w której mieści się panoramiczne malowidło o wymiarach: 117x15 metrów przedstawiające bitwę pod Racławicami z 4 kwietnia 1794 roku. Obiekt jest oddziałem Muzeum Narodowego.

Wrocławski ratusz jest jednym z najstarszych w Polsce. Dodatkowo na wysokiej wieży mieści się najstarszy w Polsce dzwon zegarowy i najstarszy, datowany na rok 1368 zegar wieżowy. W piwnicach budynku znajduje się najstarsza w Europie restauracja, pochodząca z XIV wieku Piwnica Świdnicka.

Galeria zdjęć
POLECAMY