TRWAJĄ PRACE NAD BUDOWĄ NOWEJ STRONY!
UWAGA!
Obecnie trwają prace nad budową nowej strony!

Informacje o działalności Klubu można znaleźć ma profilu Facebook - Klub Sezam BSM

Kontakt:

tel. 32 282 25 10 / mail: sezam@bsm.bytom.pl

Wystawa bonsai oraz wykład nt profesjonalnego SUMO
Koniecznie przeczytaj w Życiu Bytomskim!
http://zyciebytomskie.pl/index.php/ZB/art/bonsai-czyli-drzewa-w-misie
wystawa przybliżająca sztukę i kulturę japońską. 16-17.10.2014r. 
Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w czwartek,16 października o godz.17:00
Wystawa eksponatów z prywatnej kolekcji bonsai  Pana Piotra Wawro była to ekspozycja ok. siedemdziesięciu  bonsai. Wystawa ta była  przygotowywana przez osoby interesujące się kulturą                         japońską, chcące przybliżyć nam ten piękny zakątek świata.
 WIele ciekawych informacji dostarczył nam  wykład Mateusza Kol, prezesa ICHIGO, poświęcony profesjonalnemu Sumo. Mogliśmy dowiedzieć się z czego składa się dieta Sumitów, ile ważą, czy ich życie rzeczywiście pełne jest wyrzeczeń i wreszcie czy ten narodowy sport Japonii nadal jest tak popularny jak dawniej.

Klimat tych dni  tworzyły także prywatne zbiory pamiątek z podróży do Japonii, osób, które z chęcią udostępniły nam je na ten czas oraz eksponaty Opery Śląskiej i Japońskiego Centrum Kultury i Biznesu ICHIGO. 

ICHIGO to Japońskie Centrum Kultury i Biznesu to przedsiębiorstwo skupiające się na promocji Japonii z perspektywy kulturowo-biznesowej w Polsce. Centrala firmy znajduje się w Katowicach. Główną działalnością są kursy j. japońskiego prowadzone wyłącznie przez Japończyków. Naszym celem jest wspólne rozwijanie pasji jaką jest kultura Kraju Kwitnącej Wiśni oraz przeciwstwianie się stereotypom obecnym w naszym społeczeństwie. Strona internetowa www.ichigo.pl.

 
Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć
POLECAMY