TRWAJĄ PRACE NAD BUDOWĄ NOWEJ STRONY!
UWAGA!
Obecnie trwają prace nad budową nowej strony!

Informacje o działalności Klubu można znaleźć ma profilu Facebook - Klub Sezam BSM

Kontakt:

tel. 32 282 25 10 / mail: sezam@bsm.bytom.pl

Zawiruj w tańcu razem z KLANZĄ
"Zawiruj w tańcu razem z KLANZĄ "

Pod takim hasłem Klub "Sezam" wspólnie z dwustuosobową grupą dzieci z osiedlowych przedszkoli i szkoły podstawowej świętował

15 maja - Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ

     15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny - to święto zainspirowało animatorów i trenerów KLANZY do przygotowania atrakcyjnego wydarzenia na placach różnych miast w Polsce. wspólnego zatańczenia prostych tańców integracyjnych, które nie wymagają specjalnego trudu w uczeniu się. Potrzebna jest tu odrobina chęci i szczypta dobrego humoru. Ze względu na ten dzień zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami - podajmy sobie ręce i utwórzmy duże koło, a muzyka i animatorzy KALNZY poprowadzą taneczny krąg. Pragniemy poprzez taniec zwrócić uwagę na często nieuświadomioną potrzebę bycia razem w wiosną, w niezwykły, odświętny sposób. Dedykujemy nasz wspólny taniec także wszystkim Zofiom, Zosiom, Zośkom i Zosieńkom.

O tańcu
     Taniec, ta niezwykła synteza cielesności i duchowości, zawsze pełnił rolę więziotwórczą, stawał u podstaw budowania wspólnot. Pisał o tym Maurice Bejart: „Słowo dzieli. Taniec jest złączeniem. Złączeniem człowieka z jego losem. Złączeniem jednostki z kosmiczną rzeczywistością. (...) Taniec rodzi się z potrzeby powiedzenia niewypowiedzianego, poznania nieznanego, bycia w kontakcie z innymi." I tak pojmuje role tańców integracyjnych KLANZA. Najważniejszym staje się czerpanie radości z bycia razem i poruszania się w prostym tanecznym korowodzie. Tańczy się wspólnie.

Od 2008 r. Dzień Tańca z KLANZĄ jest organizowany m.in. w Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdyni, Krakowie, Białymstoku a od 2013roku  także w Bytomiu na osiedlu Arki Bożka.

VI Ogólnopolski Dzień Tańców Integaracyjnych.

15 maja w godzinach rannych dzieci nauczyły się i odtańczyły na placu osiedlowym 5 tańców integracyjnych.
Wspólne tańce, śpiewy, ogólna wesołość  i cudowna pogoda gościły w ten  środowy ranek na osiedlu Arki Bożka.
Zapraszamy wszystkich do tańca za rok na kolejne obchody tego miłego święta 
 
Galeria zdjęć
POLECAMY