TRWAJĄ PRACE NAD BUDOWĄ NOWEJ STRONY!
UWAGA!
Obecnie trwają prace nad budową nowej strony!

Informacje o działalności Klubu można znaleźć ma profilu Facebook - Klub Sezam BSM

Kontakt:

tel. 32 282 25 10 / mail: sezam@bsm.bytom.pl

wspomnienia festynu z okazji 60 -cio Lecia BSM

Spółdzielczy Klub Sezam przy  współpracy z Administracją nr 3 Bsm, Mieszkańcami i naszymi kochanymi Klubowiczami przygotował imprezę plenerową dla Mieszkańców. Adresatami byli wszyscy cudowni ludzie od 1 roku w nieskończoność, którzy przez te wszystkie lata byli z nami ale także dla nowych mieszkańców naszych osiedli.
Co czekało 25.08 w sobotę na  uczestników imprezy?
Ano, liczne działania animacyjne : gry logiczne, zręcznościowe, paraplastyczne, integracyjne, cyrkowe, bajeczne, sprawnościowe, prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA z Warszawy i Opola, Motylkowe Uśmiech z Kostrzynia nad Odrą oraz nasze Sezamowe Instruktorki.
Wystawa prac plastycznych sekcji klubowych, kącik wspomnień - kroniki z 30 lat działalności osiedlowej, kącik fotograficzny, malowanie twarzy, mnóstwo takich atrakcji jak chodzenie na szczudłach, puszczanie cudownych kolorowych baniek, zamykanie w bajecznych bańkach mydlanych, wielki taśmociąg do pracy w grupach.
Niesamowitą atrakcją były prezentacje Policji Komisariatu nr3 w Bytomiu oraz Komendy Straży Pożarnej. Dzieci mogły poczuć jak to jest włączyć sygnalizatory dźwiękowe w tych jakże ważnych pojazdach, zrobić sobie zdjęcie, posłuchać na czym polega trudna praca policjanta i strażaka. Można było sobie także zrobić zdjęcie z policyjną maskotką o imieniu SZNUPEK. Ważnym przeżyciem dla dzieci ale także dla dorosłych była próba jazdy na wózku inwalidzkim, poczucie jak wiele trudów muszą pokonać osoby niepełnosprawne przemieszczając sie na wózku po nierównych drogach. Było o bardzo cenne doświadczenie.
Bardzo ciekawe rzeczy działy się także na scenie, na której wystąpili uczestnicy zajęć Klubu Sezam oraz zaprzyjaźnieni i współpracujący z Klubem  goście.
Wystąpili dla nas: wokalistka Jazzowa Hanka Rożeń, której akompaniował znany bytomianom Robert Barlik, który zaśpiewał także ze swoją córką, absolwentką naszej Szkoły Podstawowej 42.
Szkoła ta zaprezentowała także drugą wokalistkę tym razem aktualną uczennicę. 
Gratulujemy cudownego rozmiłowania w muzyce i śpiewie.
Gromkimi oklaskami zostały nagrodzone dzieci z sekcji Aikido za swój pokaz oraz formacja taneczna naszego klubu Arabeska, która wystąpiła w dwóch grupach wiekowych.
Nie lada atrakcją był także zespół tańca orientalnego NASAJEM, który wraz z instruktorką i tancerką Dominiką Szeją pokazał co znaczy świadomość własnego ciała i umiejętność wydobywania  piękna z ruchu i harmonii w nim tkwiącej. Byliśmy oczarowani magią tego tańca. Zapraszamy serdecznie na zajęcia wszystkich naszych sekcji klubowych. Z dużą sympatią zostali przyjęci także, przez naszych mieszkańców nasi przyjaciele:
Cudowny zespół ze Słowacji - Orava DUO, w świat śląskiego bluesa i rocka zabrał nas zespół Koala Band, z którym gościnnie jedną z ich hitowych piosenek zaśpiewał znany i  lubiany Krzysztof Hanke. "One man " sprawił, że wszyscy mieli ozdrowieńczą terapię śmiechem :) i z cudownym humorem przeszli do występów żywiołowej  Kapeli Góralskiej z KONIAKOWA. Kapela miała moc i ognistą, góralską energię, którą przekazała uczestnikom naszej imprezy zachęcając swym graniem do wspólnych śpiewów biesiadnych.
 Uwieńczeniem  świętowania była wspólna zabawa, tańce integracyjne, odśpiewanie Sto lat dla naszej Spółdzielni oraz  symboliczne uwolnienie przez Prezesa  BSM Andrzej Panka  balonu z logo Spółdzielni i Klubu Sezam, który symbolicznie poszybował wysoko w niebo.
Na zakończenie mieszkańcy zatańczyli i gromkimi głosami odśpiewali piosenkę "Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina" i w cudownych nastrojach wrócili do swych domów.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i aktywny udział w naszym Święcie, Artystom za cudne emocje, Sponsorom  za wsparcie naszego przedsięwzięcia : Bank PKO, Osiedlowy sklep LEWIATAN, Firmę Hafty Bytom z osiedla Arki Bożka, Właścicielom osiedlowego sklepu warzywnego, Motylkowym Uśmiechom z Kostrzyna nad Odrą, Polskiemu Stowarzyszeniu Pedagogów i Animatorów KLANZA z Warszawy i Opola, Art Studio OHO z Tarnowskich Gór, Szkole Podstawowej nr 42,Zespołowi Szkół nr 1 przy ul. Chorzowskiej 21, Restauracji BON Appetit, ,Mieszkańcom, którzy pomagali przy organizacji oraz Tym, którzy na naszą prośbą w tym ważnym dla nas dniu nie parkowali samochodów na placu umożliwiając na wspólną zabawę. 


Wyrazy wdzięczności także dla ważnych dla nas osób, których nie wymieniliśmy  a przyczyniły się do naszej wspólnej radości i swoistej synergii w Tym dniu.


DZIĘKUJEMY !!!

 
Galeria zdjęć
POLECAMY