TRWAJĄ PRACE NAD BUDOWĄ NOWEJ STRONY!
UWAGA!
Obecnie trwają prace nad budową nowej strony!

Informacje o działalności Klubu można znaleźć ma profilu Facebook - Klub Sezam BSM

Kontakt:

tel. 32 282 25 10 / mail: sezam@bsm.bytom.pl

O Klubie

Na klubową nutę”

44 lat minęło !!!

To już trzy pokolenia mieszkańców korzystają z propozycji Spółdzielczego Klubu „Sezam”.
W 2015 roku  SEZAM obchodził swoją 40-tkę !!!

Od ponad czterdziestu lat dzieci, młodzież i dorośli spędzają w nim swój wolny czas  bawiąc się, ucząc, znajdując poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty.

Przez te wszystkie lata klub działa, przekazując uczestnikom zajęć określone wartości.

Klub jest namiastką wielopokoleniowej rodziny gdzie wszystkie grupy wiekowe uczą się jak żyć ze sobą  i budować dobre relacje.Uczy jak żyć szczęśliwie, pomagać w nieszczęściu i robić coś dla najbliższego nam „Świata” czyli Naszego Osiedla.
To w klubach mieszkańcy osiedli mają możliwość budowania stosunków dobro-sąsiedzkich. Dzieci rozbudzają swoje zainteresowania a osoby dorosłe realizują marzenia.

Bardzo liczne grupy osób starszych znajdują w klubie swoje miejsce gdzie nie czują się samotni i bezradni.

Tam również dzieci, które nie mają szczęścia posiadania prawidłowo funkcjonującej rodziny znajdują wsparcie i zrozumienie.

Doświadczenie osób dorosłych podpowiada nam, że ulica nie jest dobrym miejscem do wychowywania przyszłego pokolenia. A kiedy rodzina zawodzi to właśnie

kluby starają się przekazywać uniwersalne wartości ,odwoływać się do określonych autorytetów i budować poczucie bezpieczeństwa, tak ważne w okresie dojrzewania.

Przez czterdzieści lat propozycje klubu zmieniały się tak jak nasze społeczeństwo.
To ujawniające się potrzeby mieszkańców są motorem do tworzenia konkretnych sekcji i kół zainteresowań. Od piętnastu lat w klubie prowadzone są audycje edukacyjne Małej Akademii Jazzu dla dzieci od przedszkola po młodzież licealną .

Klub jest także organizatorem licznych imprez okolicznościowych takich jak : Dzień Babci i Dziadka , Dzień Matki, Dzień Dziecka, Wigilii dla samotnych, Mikołaja , zabaw Andrzejkowych , bali, konkursów i wiele innych. Od lat prowadzimy obozy, zimowiska, półkolonie oraz wyjazdy integracyjne dla seniorów.

Dzięki zrozumieniu i przychylności Członków Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej klub osiedlowy "Sezam", przez te wszystkie lata, może  służyć, zaspokajać potrzeby i zainteresowania tak wielu osób mieszkających na naszych osiedlach.