Zapisy do wszystkich sekcji klubowych 2017/2018***wyjazd do Chorwacji Makarska Riwiera- wrzesień OSTATNIE MIEJSCA ***OBIADY DWUDANIOWE, ZA JEDYNE 13 zł*** Ćwiczenia dla Seniorów***wyjazd do Wiednia i Bratysławy***zajęcia plastyczne***
ZAPISY DO WSZYSTKICH SEKCJI I KÓŁZAINTERESOWAŃ
Zajęcia edukacyjne dla dzieci :)
Zapraszamy dzieci młodsze i starsze na zajęcia edukacyjne i gry planszowe..
OBIADY W SEZAMIE !
Obiady dwudaniowe za jedyne 13 zł
Codziennie do wyboru z jedno z dwóch dań + zupa dnia. Jeżeli masz jakąś dietę obiady zostaną dostosowane do niej. Spróbuj a nie pożałujesz :) Z sercem gotowany! Czekamy właśnie na Ciebie!
Zapraszamy
Zapraszamy do Sezamu, klubu każdego wieku.Trwają zapisy do sekcji klubowych. :) wszyscy podążaja tanecznym krokiem :)
Joga dla Seniorów

Joga dla seniorów – jest najmniej forsowną i wysiłkową formą ruchu. Dzięki niej bez utraty sił można poczuć się lepiej.Im jesteśmy starsi, tym nasze ciało na skutek codziennych obciążeń ulega zesztywnieniu, każdy ruch zaczyna być wysiłkiem, pojawiają się problemy z chodzeniem, siedzeniem, obracaniem się.Polecamy ćwiczenia o różnym stopniu trudności.Wszystko w grupie dla seniorów, aby nikt nie czuł się skrępowany swoim wiekiem i mógł w pełni zrelaksować się i odpocząć oraz zrobić coś dla swojego zdrowia.

pracownia pisania ikon zaprasza
Zapraszamy wszystkie osoby dorosłe z zacięciem artystycznym na zajęcia pracowni ikon w każdą środę
wrzesień 2017 w Chorwacji
Różne terminy, szczegóły w zakładce aktualności
zajęcia yogi w Sezamie
Zapraszamy osoby praktykujące i rozpoczynajace swoja przygode z jogą na 1,30h zajęcia, w każdy  wtorek od godz.18:30  i osoby starsze w czwartek od 11:15
Plastyka dla Smyka!
Zapraszamy wszytkie dzieci na zajęcia plastyczne.
Kurs komputerowy
Kurs  komputerowy  dla dorosłych!
Zapisy na nowy kurs i kontynuacja od września  ! Nie przegap okazji!
Stowarzyszenia i organizacje pozarządowe!
Zapraszamy stowarzyszenia i organizacje pozarządowe do współpracy!
O Klubie

Na klubową nutę”

41 lat minęło !!!

To już trzy pokolenia mieszkańców korzystają z propozycji Spółdzielczego Klubu „Sezam”.
W 2015 roku  SEZAM obchodzi swoją 40-tkę !!!

Od prawie czterdziestu lat dzieci, młodzież i dorośli spędzają w nim swój wolny czas  bawiąc się, ucząc, znajdując poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty.

Przez te wszystkie lata klub działa, przekazując uczestnikom zajęć określone wartości.

Klub jest namiastką wielopokoleniowej rodziny gdzie wszystkie grupy wiekowe uczą się jak żyć ze sobą  i budować dobre relacje.Uczy jak żyć szczęśliwie, pomagać w nieszczęściu i robić coś dla najbliższego nam „Świata” czyli Naszego Osiedla.
To w klubach mieszkańcy osiedli mają możliwość budowania stosunków dobro-sąsiedzkich. Dzieci rozbudzają swoje zainteresowania a osoby dorosłe realizują marzenia.

Bardzo liczne grupy osób starszych znajdują w klubie swoje miejsce gdzie nie czują się samotni i bezradni.

Tam również dzieci, które nie mają szczęścia posiadania prawidłowo funkcjonującej rodziny znajdują wsparcie i zrozumienie.

Doświadczenie osób dorosłych podpowiada nam, że ulica nie jest dobrym miejscem do wychowywania przyszłego pokolenia. A kiedy rodzina zawodzi to właśnie

kluby starają się przekazywać uniwersalne wartości ,odwoływać się do określonych autorytetów i budować poczucie bezpieczeństwa, tak ważne w okresie dojrzewania.

Przez czterdzieści lat propozycje klubu zmieniały się tak jak nasze społeczeństwo.
To ujawniające się potrzeby mieszkańców są motorem do tworzenia konkretnych sekcji i kół zainteresowań. Od piętnastu lat w klubie prowadzone są audycje edukacyjne Małej Akademii Jazzu dla dzieci od przedszkola po młodzież licealną .

Klub jest także organizatorem licznych imprez okolicznościowych takich jak : Dzień Babci i Dziadka , Dzień Matki, Dzień Dziecka, Wigilii dla samotnych, Mikołaja , zabaw Andrzejkowych , bali, konkursów i wiele innych. Od lat prowadzimy obozy, zimowiska, półkolonie oraz wyjazdy integracyjne dla seniorów.

Dzięki zrozumieniu i przychylności Członków Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej klub osiedlowy "Sezam", przez te wszystkie lata, może  służyć, zaspokajać potrzeby i zainteresowania tak wielu osób mieszkających na naszych osiedlach.