TRWAJĄ PRACE NAD BUDOWĄ NOWEJ STRONY!
UWAGA!
Obecnie trwają prace nad budową nowej strony!

Informacje o działalności Klubu można znaleźć ma profilu Facebook - Klub Sezam BSM

Kontakt:

tel. 32 282 25 10 / mail: sezam@bsm.bytom.pl

Aikido

Aikido jest jedną z najbardziej widowiskowych sztuk walki. Wyróżnia się spośród innych sztuk walki tym, że w aikido nie ma technik ataku (uderzeń i kopnięć). Aikido składa się z samych technik obronnych. Nie chodzi o to by wygrać lecz o to, by nie przegrać.
Trening dziecięcy składa się z gier, zabaw oraz elementów mających na celu ogólny rozwój dziecka.
Zajęcia ruchowe z elementami samoobrony, kształtujące  sprawność fizyczną, charakter,dyscyplinę i siłę woli.
Cwiczenia są dopasowywane do wieku uczestników. Od sześciu do stu lat. 

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki, środy czwartki

Grupa dziecięca, początkująca -  w poniedziałek, w czwartek godzinach od 16:30 do 17:30
Grupa zaawansowana – w poniedziałek  w godzinach od 17:30 do 19:00
                                             w środę w godzinach od 18:15 do 19:40

Instruktorzy:

  • główny instruktor aikido:    mgr Grzegorz Krzywicki -5 dan EFYA
  •  istruktorka aikido :              Halina Ziętal  -2 dan EFYA
  •  asystent aikido:                  Olaf Płaszczymąka - 1 dan EFYA
Rozbudzenie zainteresowania Aikido warto zacząć w jak najmłodszym wieku. Przemawiają za tym dwa czynniki: po pierwsze aktywność ruchowa jest głównym stymulatorem rozwoju organizmu, po drugie sytuacje wychowawcze podczas treningu sprzyjają kształtowaniu pozytywnej osobowości. W doborze zadań i ćwiczeń bierze się pod uwagę przede wszystkim idee wspierania prawidłowego rozwoju młodego organizmu.
 
Techniki dobrane są do możliwości motorycznych i fizjologicznych dzieci. Priorytetem jest kształtowanie zdolności posturalnych. Gibkość, elastyczność i siła mięśniowa świadczy o stanie stawowo-mięśniowym, wytrzymałość to cecha sprawności układu sercowo-naczyniowego i oddechowego, a koordynacja ściśle wiąże się z funkcjonowaniem układu nerwowego.
Elementem treningu dzieci są przede wszystkim gry i zabawy ruchowe. Mają one niebagatelne znaczenie w całym procesie treningowym. W czasie zabawy dzieci przełamują pewne bariery takie jak strach, nieśmiałość itp. Druga strona treningu dzieci dotyczy wpływu wychowawczego. W trakcie zajęć istnieje i jest przestrzegany „regulamin” – etykieta Dojo – czyli kodeks zachowań co wolno, a czego nie wolno wykonywać. Dzięki temu kształtowane są pozytywne cechy osobowości takie jak: samodyscyplina, samokontrola, samodzielność, systematyczność, tolerancja, poczucie obowiązku, konsekwencja w dążeniu do celu, pewność siebie, silna wola itp. Celem treningu nie jest tylko nauczenie tych zasad jedynie na treningu, ale również stosowanie ich w życiu codziennym. Dzięki walorom dydaktyczno-wychowawczym wskazuje się coraz częściej na wykorzystanie tej formy aktywności ruchowej w procesie wychowania fizycznego dzieci i młodzieży.
Nie mniej jednak bardzo wiele zależy również od Was, rodziców. Wasza pomoc oraz współpraca pozwalają nam jako instruktorom na diagnozowanie i eliminację pewnych problemów, z którymi dziecko może się borykać, a nie koniecznie chce o nich z kimkolwiek rozmawiać.
 Bardzo często zdarza sie tak, że rodzic dzwoni do nas i informuje nas, że dziecko nie chce już ćwiczyć lub uczestniczyć w zajęciach (pomimo tego, że podczas treningu się świetnie bawiło i nie wykazywało żadnych przesłanek o chęci rezygnacji).
 
Pytanie nasze brzmi w takich przypadkach czy to dziecko nie chce ćwiczyć czy może rodzicowi nie chce się dowieźć dziecka na trening ?
 
Szanowni Państwo w naszej pracy również bardzo wiele zależy od waszej współpracy poprzez zachowanie systematyczności.
Najłatwiej jest właśnie zawsze powiedzieć, że mi się nie chce lecz powiedzcie sami czy w ten sposób powinniśmy uczyć i wychowywać dzieci ?
 
Nie chce mi się ..... Daj mi spokój (odpocząć)
 
Jaką postawę przekazujemy im jako rodzice tymi słowami ? Nie dziwmy się, że muszą  spędzać cały dzień przed komputerem lub telewizorem bo nam rodzicom się nic po prostu nie chce.
 
To nie jest  wina dzieci !!! 
 
Yoshinkan Aikido uczy .....
 
 Yoshinkan Aikido bawi .....
 
Yoshinkan Aikido rozwija .....
 
Yoshinkan Aikido dyscyplinuje ....
  
Jeśli masz ochotę spróbować to zapraszamy na nasze zajęcia !!!
Każdy możę zacząć !!!
Przyjdź na zajęcia próbne !!!
To nic nie kosztuje prócz dojazdu i odrobiny wolnego czasu !!! 
 
 
SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY !!!
 
Galeria zdjęć
POLECAMY